Gönderen Konu: bilgisayar geçmişi  (Okunma sayısı 18059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karantinaa

• emreaydinfan
  • *
bilgisayar geçmişi
« : Haziran 23, 2008, 22:45:24 ÖS »
ya bilgisayar geçmişini nasıl siliyoruz...google geçmişi yada internet files değil...biligisayardaki internet geçmişi msn geçmişi tamamen nasıl siliniyor...yani googleden yada filesden silince hala kalıyor bildigim işte o geçmiş nasıl siliniyor...lütfen yardım edin....

Çevrimdışı zehr-i zakkum.

• emreaydinfan
  • *
Ynt: bilgisayar geçmişi
« Yanıtla #1 : Haziran 24, 2008, 10:22:56 ÖÖ »
internet geçmişi ne demek öyle bir şey mi var .anlamadım sorunu

Çevrimdışı avril_sevgi

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2008, 10:39:56 ÖÖ »
evet bizde var bak şimdi nasıl anlatcagımı bilmiyorum ama ben benim bilgisayarın ne tarafında öyle anlatabilirim. .geri ve ileri tuşları ,dur , yenile , giriş , ara ,sık kullanılan ,ortam ve geçmiş yazıyor resimlerle bazı bilgisyarlarda geçmiş yoktur yani nereye giriyorsan görünmüyordur..bu dediğim google ve girdigin internette tüm şeyler için geçerli msn geçmişi de var bizde gene kendi bilgisayarıma göre anlatmam lazım.belgelerim giriyorsun sohbet günlüklerim kısmı var oraya tıklıyorsun ve siliyorsun..buda her bilgisayarda yok belki senin bilgisayarın ne msn de konuştuklarını ne de  internette dolaştıklarını eklemiyor her bilgisyarda degişik bu durumlar..

Çevrimdışı karantinaa

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2008, 17:09:38 ÖS »
evet degisik denedim senin dediğin gibi ama hiç bir şey cıkmıyor..avril_sevgi...ya bana ne olur yardımcı olun...internetde girdiğim sitelerin bilgisayardaki geçmişini....msn geçmişini silmem gerek..googleden vede filesden siliyorum ama bildiğim kadarıyla..hardiskte hala kalıyor..işte onları nasıl silebilirim..anlatamadım yine ama neyse....

Çevrimdışı Optimist_Mevta

• emreaydinfan
  • *
    • TÜRKİYEDE HER 2 KİŞİDEN BİRİ 1 i KURTLAR VADİSİ İZLİYOR !!
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2008, 17:37:29 ÖS »
hard diskte nerede hala kalıyor ??  ::)
orayı tam olarak bir anlatırmısın

Çevrimdışı ...dayanyalnızlığım...

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2008, 19:19:28 ÖS »
internet özelliklerine gir temporary internet files oradaki ayarlara gir dosya görüntüleye bas orada istediğini sil (galiba bunu demek istedin)

Çevrimdışı karantinaa

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 28, 2008, 19:11:41 ÖS »
internet özelliklerine gir temporary internet files oradaki ayarlara gir dosya görüntüleye bas orada istediğini sil (galiba bunu demek istedin)

bunu yapıyorum...ama nasıl desem ya...hani polisler filan bulabiliyor ya...işte silsek bile bulabiliyorlar....işte onları nasıl sileceğim...tabi polislik bir işim yok..sadece ailemin bilgisayar mühendisi tanıkları var...ve sürekli bilgisayar geçmişlerini arıyorlar....

Çevrimdışı ...dayanyalnızlığım...

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #7 : Haziran 28, 2008, 19:47:57 ÖS »
Alıntı
...hani polisler filan bulabiliyor ya...işte silsek bile bulabiliyorlar....işte onları nasıl sileceğim...
bunu bilmiyorum

Çevrimdışı DiLSuZ

• emreaydinfan
  • *
    • Cân'ların Buluştuğu Nokta
« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2008, 20:45:37 ÖS »
Format çek kurtul diye basit bir cevap vereceğim ama sen yinede şunu bir dene:

Pc Privacy Scan - Pc Confidential diye program 3,2 mb büyüklüğünde kullanımı basit birşey.. işini görür belki..

Çevrimdışı berem

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #9 : Haziran 30, 2008, 19:24:54 ÖS »
arkadaşlar ben de aynı problemi yaşıyorum bende msn plus programı var bi yükledim bin pisman oldum bi türlü silemiyorum herşeyi kaydediyor oda yetmezmiş gibi hardikstede kayıtlı kalıyor arkadaşlar  napabilirim yardımcı olun nolurrr çok acillll hem konuşulanlar hardiskten hemde pc den nasıl silebilirim yardım edinnn  lütfennn

Çevrimdışı izmitli

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #10 : Temmuz 01, 2008, 12:20:45 ÖS »
bilgisayar geçmişi diye hiçbişe duymamıştım...

Çevrimdışı sheqerim_pepeM

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #11 : Temmuz 01, 2008, 12:24:40 ÖS »
bak canim baslata gir sonra orada internetin e si vardır farenin sag tusuna bas internet secenekleri yazar oraya girince sil yazar sile bas ve tümünü sil yazar tümünü sile bas hersey silinir!!!!!

Çevrimdışı dAyAn YaLnıZLığıM!

• emreaydinfan
  • *
    • ea_RocK
« Yanıtla #12 : Temmuz 01, 2008, 12:26:59 ÖS »
bende öyle bir şey duymadım ama plus programını bildiğim için o programı indirmiyorum herşeyi kaydediyor eğer kaydedilmesini istemiyosanız sakın indirmeyin

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #13 : Temmuz 01, 2008, 12:40:11 ÖS »
baslata bas!

farenin (mouse) sag tusuna basarak ikinci secenegi sec ( benim pc almanca türkcesini bilmiyorum)

bu pencere acilir...
simdi de orada kirmizi isaretledigim yeri yani sili sec ( bende almanca yaziyor)

ve simdi de bu pencere acilir orada da kirmizi isaretledigim yeri sec (yani tamamini sil)

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #14 : Temmuz 01, 2008, 12:41:02 ÖS »
resimlerin üstüne basinca büyük hali aciliyor!!!

Çevrimdışı karantinaa

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #15 : Temmuz 05, 2008, 00:31:28 ÖÖ »
hmm..öyle yapıyorum zaten....ama mesala birşey sildim ve geri dönüşüm kutusunuda boşalttım...işte böyle bir durumda o silinen seyi geri getirebiliyormusuz abime göre...o nasıl oluyor yaa ???..oradanda sileyim..bilen varmı???

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #16 : Temmuz 05, 2008, 13:33:34 ÖS »
bu mesaj forum kurallarını ihlal ettiği için silinmiştir.   
forum kuralları için lütfen bakınız:    http://forum.emreaydin.org/index.php/topic,127.0.html

Çevrimdışı büşş

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #17 : Temmuz 05, 2008, 13:52:10 ÖS »
hmm..öyle yapıyorum zaten....ama mesala birşey sildim ve geri dönüşüm kutusunuda boşalttım...işte böyle bir durumda o silinen seyi geri getirebiliyormusuz abime göre...o nasıl oluyor yaa ???..oradanda sileyim..bilen varmı???
Bilgisayarda "Sistem Geri Yükleme" var.Abin büyük ihtimalle ondan bahsediyordur..Ama oradan nasıl silindiği hakkında hiç bir fikrim yok..!

Eğer lazım olursa diye yinede anlatayım..

BAŞLAT>TÜM PROGRAMLAR>DONATILAR>SİSTEM ARAÇLARI>SİSTEM GERİ YÜKLEME

yap gerisini kendin halledebilirsin.Açıklamalı olarak veriyor zaten.En son 5-6 ay önce yaptığım için pek fazla hatırlamıyorum ama orada ne kadar zaman öncesine dönmek istediğini belirten seçenek oluyor.Ama bunun senin için yararı olur mu bilmiyorum :-\ Kolay Gelsin ;)

Çevrimdışı burak_0142

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #18 : Temmuz 06, 2008, 00:36:06 ÖÖ »
Bilgisayarda "Sistem Geri Yükleme" var.Abin büyük ihtimalle ondan bahsediyordur..Ama oradan nasıl silindiği hakkında hiç bir fikrim yok..!

Eğer lazım olursa diye yinede anlatayım..

BAŞLAT>TÜM PROGRAMLAR>DONATILAR>SİSTEM ARAÇLARI>SİSTEM GERİ YÜKLEME

yap gerisini kendin halledebilirsin.Açıklamalı olarak veriyor zaten.En son 5-6 ay önce yaptığım için pek fazla hatırlamıyorum ama orada ne kadar zaman öncesine dönmek istediğini belirten seçenek oluyor.Ama bunun senin için yararı olur mu bilmiyorum :-\ Kolay Gelsin ;)

ii de sistemle ne alaka onu anlamadim kardesim o sadece sistemi geri o gune getirir  bosuna ugrasma bununla
+ bukadarda korkma eger +18 sitelere girmiosan
veya islemciye sifre koy girmesinler :P

Çevrimdışı byalpaslan

• emreaydinfan
  • *
« Yanıtla #19 : Temmuz 06, 2008, 00:43:54 ÖÖ »
ardadaşım internet explorer sayfasına  CTRL- H  yap burdan hangi siteye girmsin hepsini tarih ve zamanı sana gösterir sen oradan bakıp silersin...